13
październik

Ile kosztuje remont łazienki w bloku?

Łazienka w bloku jest miejscem najczęściej niewielkim, ale jak ważnym i niezbędnym, wie tylko ten kto musiał bez niej funkcjonować dłużej niż jeden dzień. Jak każde pomieszczenie w naszym mieszkaniu chcemy by wyglądało ono schludnie, było funkcjonalne i piękne. Jednak już sama myśl o remoncie łazienki spędza nam sen z powiek. Nie lubimy bałaganu, a często rozmiar łazienki oraz jej układ wydaje się być problematyczny. Dodatkowo czas niezbędny na wykonanie prac remontowych wydaje się być tak długi!, a przecież jak funkcjonować bez prysznica czy możliwości umycia zębów? Kolejna sprawa – przecież to jest drogie… Tylko czy faktycznie? Remont łazienki to zmora każdego przeciętnego Kowalskiego. Ale czy warto się tak go obawiać?

Bądź kreatywny, planuj, porównuj oferty – przemyślane decyzje kluczem do obniżenia kosztów

Remont łazienki powinniśmy rozpocząć od planu i określenia naszych faktycznych potrzeb. Warto w takim momencie skorzystać z ogólnodostępnych porad i inspiracji. Coraz więcej sklepów świadczy usługę planowania – odpłatną lub nie, ale również udostępnia szereg narzędzi, które to samodzielnie możemy wykorzystać w zaciszu domowym. Dodatkowo warto przeglądać fora internetowe czy chociażby grupy na platformach typy Facebook, gdzie liczne grono użytkowników pokazuje i dzieli się swoimi doświadczeniami jakie przyniósł im remont łazienki. Oczywiście możemy skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, ale musimy pamiętać, że jest to nie najtańsza usługa, a często projekt nowej łazienki możemy wykonać sami bazując na istniejącym układzie sprzętów i armatury.
Bardzo dobrym rozwiązaniem na obniżenie kosztów remontu łazienki jest porównywanie ofert. Oczywiście trzeba wygospodarować sobie wolny czas na wcale nie tak małe przechadzki po sklepach czy przeglądanie ofert sklepów internetowych, ale wierzcie mi warto! Mnogość armatury sanitarnej, rodzajów płytek, wzorów, struktur, tekstur, rozwiązań i udogodnień jest w chwili obecnej tak szeroka, że można zagubić się w ich gąszczu. Dodatkowo powielanie wzoru przez wielu producentów pozwala wybrać produkty podobne, jak nie identyczne w bardzo rożnych cenach, które mogą się od siebie różnić nawet o kilkaset złoty.
Wiele kosztów jakie poniesiesz zależy również od Twojej kreatywności. Remont łazienki jest wyzwaniem, ale nie musi przeradzać się w drogę przez mękę. Zastanów się np. czy warto zbijać ze ścian płytki? A może wykorzystaj specjalną farbę do malowania płytek ceramicznych? Jest ona dużo tańsza od płytek, a daje efekt odświeżenia i gruntownej zmiany w dużo szybszym czasie! Na rynku dostępne są również naklejki na płytki w wielu wzorach i rozmiarach. Szybko, czysto i co najważniejsze nie trzeba pamiętać o zakupie zaprawy czy kleju. Dodatkowo odpadają koszty transportu płytek, które jak wiemy są całkiem spore, nie ma problemu z ich wniesieniem jeśli w boku nie ma windy, widzicie w takim rozwiązaniu jakieś minusy? A jeśli zależy nam na kwestiach ekologii i staramy się żyć w duchu zero waste, warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę.
Pamiętaj – łazienka ma się podobać przede wszystkim Tobie, czasem podążanie za trendami może nadwyrężyć mocno Twój budżet, a to co sprawdza się u innych niekoniecznie musi sprawdzić się u Ciebie.

Czy warto zatrudnić fachowca?

Kojarzycie filmy, w których bohater postanawia zaoszczędzić na hydrauliku i sam zabiera się za naprawę? Skutki są najczęściej opłakane, koszty znacznie wzrastają, a na koniec i tak nasz bohater po hydraulika dzwoni. Nie popełniajmy tego błędu! Remont łazienki to nie jest spacerek po lesie, a prace które z pozoru wydają nam się proste z różnych względów mogą nam się skomplikować. Warto zignorować głos w naszej głowie „Co ja nie dam rady? Jak nie ja to kto!” i wybrać wykwalifikowaną ekipę z bogatym doświadczeniem. Warto sprawdzić czy dana ekipa remontowa ma swoje portfolio, w którym pokazuje realizacje – jest to jedna z lepszych rekomendacji i w pewien sposób gwarancja, że zna się ona na swojej pracy. Oczywiście warto sprawdzić czy owa ekipa specjalizuje się w takich zadaniach jak remont łazienki .Dodatkowo, rozmowa z osobami z doświadczeniem może pomóc w dokonaniu właściwych wyborów dotyczących zakupu sprzętu czy zastosowania konkretnych, ale najlepszych rozwiązań dla remontu w Twojej łazience.

Remont łazienki – to ile to w końcu kosztuje?

Tak naprawdę remont łazienki może kosztować niewiele, a może być to suma rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł. Wszystko zależy od nas, od wybranych rozwiązań, kosztów jakie ponieśliśmy na zakup armatury czy kosztów robocizny. To od nas zależy co rozumiemy pod pojęciem remont łazienki – czy jest to metamorfoza wnętrza, gdzie za sprawą zaledwie kilku zabiegów odświeżamy wystrój, czy decydujemy się na konkretne, kompleksowe działania. Jedno jest pewne – kluczem do udanego remontu łazienki – pewnie na lata – jest właściwy dobór wykonawców i sprzętu. Na tych dwóch rzeczach nie warto oszczędzać.

Remont łazienki w obecnym czasie nie musi być uciążliwy i wbrew pozorom nie tak bardzo kosztowny. To od naszych świadomych i przemyślanych decyzji zależy jego powodzenie, a licząc na wsparcie właściwych ludzi możemy osiągnąć ciekawe i praktyczne rezultaty.