17
paź

4 niedrogie sposoby na przekształcenie pokoju

Często nie wiemy, od czego zacząć, lub mamy ograniczony budżet, który uniemożliwia nam całkowity remont pokoju. Na szczęście istnieje wiele subtelnych sposobów na ulepszenie przestrzeni bez żadnych renowacji lub opróżniania konta bankowego. Zebraliśmy kilka prostych wskazówek, jak odnowić pokój bez rozbijania banku.

Czysty dom
Pierwszym krokiem do zmiany dowolnej przestrzeni jest porzucenie tego, czego już nie chcesz lub potrzebujesz. Udowodniono, że bałagan zwiększa poziom stresu, powoduje zaburzenia przepływu w domu, a nawet negatywnie wpływa na zdrowie fizyczne. Jeśli uporządkowanie przestrzeni niekorzystnie zwiększy produktywność i da Ci pewność, że zapraszasz gości do swojego domu, zachowując spokój ducha, to dlaczego nie robi tego więcej osób?

Lepiej niż wyrzucanie niechcianych przedmiotów, rozważ podarowanie ich. W ten sposób rzeczy, których już nie używasz, mogą zyskać nowy początek z kimś, kto tego potrzebuje i faktycznie wykorzysta. Jeśli chodzi o te przedmioty, które nadal wywołują radość, ale nie możesz ich używać codziennie, schowaj je w plastikowych pojemnikach lub zainstaluj pływające półki i półki ścienne, aby zmaksymalizować powierzchnię podłogi i uporządkować przestrzeń.

Kadruj swoje życie
Prostym sposobem na odwrócenie przestrzeni jest zabawa z dekoracyjnymi stylami ram ściennych w celu zaprezentowania istniejącej grafiki i zdjęć w nowy sposób. Jeśli masz niedopasowane ramki, może to zepsuć wygląd pomieszczenia, więc wybranie wielu w tym samym schemacie kolorów i stylu sprawi, że Twoje zdjęcia będą wyglądać tak, jakby idealnie się uzupełniały.

Stworzenie ściany galerii to świetny sposób na połączenie rodzinnych zdjęć i wydruków artystycznych w jedną dekoracyjną oprawę. Włączenie elementów trójwymiarowych, takich jak ceramiczne rzeźby, sprawi, że prosta ściana galerii będzie jeszcze bardziej atrakcyjna. Jeśli chcesz zrobić coś kontrastującego z wieszaniem tradycyjnych ramek do zdjęć na ścianie, umieść je tak, aby usiąść na półce, komodzie lub szafce, aby uzyskać bardziej zrelaksowany wygląd.

Zamiana akcentów pokoju
Czy masz przepełniony regał? Jeśli tak, zmień to, usuwając książki i umieszczając zamiast tego medale, antyki lub bibeloty. Pozwoli to urozmaicić wystrój pokoju, zapewniając jednocześnie możliwość zaprezentowania przedmiotów, które uwielbiasz, ale które miałeś w pudełku. Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz położyć wyjęty właśnie stos książek, rozważ przekształcenie go w stolik boczny, po prostu umieszczając na nim tacę.

Podobnie jak przy wymianie książek, jeśli od lat masz te same, stare poduszki, które leżą na kanapie, wymień je na nowe. Poduszki są zwykle niedrogie, ale są świetnym sposobem na zmianę wyglądu pomieszczenia, ponieważ nadają przestrzeni wspaniałą teksturę lub kolor. Większe poduszki mogą nadać pokojowi luksusowy klimat, a wzorzyste poduszki mogą natychmiast ulepszyć przestrzeń, przyciągając wzrok.

Zostań majsterkowiczem
Podczas gdy wszyscy wydają się narzekać i zachwycać się projektami zrób to sam, możesz chcieć wejść na pokład, ponieważ w rzeczywistości ma wiele zalet. Zmuszanie się do nauki nowej umiejętności w celu wykonania zadania daje poczucie satysfakcji i pewności siebie. Jako dodatkowy bonus, projekt to coś, co możesz zrobić samodzielnie lub z rodziną jako zabawny projekt weekendowy. Badanie produktów wykonanych samodzielnie wykazało, że uczestnicy, którzy wykonali własny przedmiot, cenili swoje dzieło znacznie bardziej niż wersję kupioną w sklepie.

Świetną wskazówką dla majsterkowiczów, która pomoże Ci podnieść poziom każdego pomieszczenia, jest wymiana gałek i uchwytów mebli. Zamiast wychodzić z domu i szukać zupełnie nowej (i często drogiej) komody, zamiana tych subtelnych szczegółów pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Za jedyne kilka dolarów za sztukę, nowe uchwyty i uchwyty mogą całkowicie zmienić wygląd każdego mebla. Podobnie, jeśli naprawdę chcesz zmienić wygląd mebla, spróbuj dodać świeżą warstwę farby, ponieważ z pewnością odświeży atmosferę Twojej przestrzeni.

Jeśli wcześniej nie byłeś pewien, od czego zacząć transformację pokoju, mamy nadzieję, że te wskazówki pokażą Ci, jak być kreatywnym, mając ograniczone pieniądze, które można włożyć w przestrzeń. W końcu nadanie pokojowi nowego życia nie musi obejmować opróżnienia konta bankowego, ale trochę wysiłku i wizja mogą całkowicie zmienić sposób, w jaki patrzysz na pokój